5 Nisan 2014 Cumartesi

Datça’da Villada TatilDatçaTarih öncesinde korsanların uğrak yeriymiş ve cüzzama yakalanan korsanları ölsün diye buraya bırakmışlar. Korsanlar daha sonra tekrar Datça’ya geldiklerinde rahat ölsün diye buraya bıraktıkları arkadaşlarının iyileştiğini görmüşler. O günden sonra Datça Yarımadası birçok hastanın umudu olmuş. M.Ö. 2000 li yıllara kadar uzanan tarihi olan Datça’da Dorlar, Persler, Romalılar, Atinalılar yaşamış, uygarlık kurmuştur.Dünyada oksijen yönünden ilk üçe girdiği yakın zamanda anlaşılmıştır. Akdeniz ile Ege denizi’nin buluşma noktası Datça bir yarımadadır ve dünyaca bilinmektedir. Mavi bayraklı plajlar yer almaktadır. Datça plajları arasında Perili Köşk Plajı, Azganlı Plajı, Taşlık Plajı, Datça Plajı, Kumluk Plajı bulunmaktadır.  İki koyu birleştirene kadar uzanan ve derinliği diz boyunı geçmeyen kum birikintisinden oluşan Kız Kumu eğlenceli zaman geçiren misafirlerle doludur.

Datça’da tatil yapan misafirler otel, motel ve kiralık yazlık villada konaklamayı seçmektedir. Datça kiralık yazlık villaları dayalı döşeli olarak kiraya verilmektedir ve içerisinde tüm ev dekorasyon eşyaları, mutfak araç gereçleri, beyaz eşyalar bulunmaktadır. Datça kiralık villada tatil yapan misafirler Datça’da denize girmekte, güneşlenmekte, eşsiz doğa içerisinde çeşitli aktiviteler yapmakta, huzur dolu bir ortamda tatil yapmaktadır. Datça tarihi ve doğal güzellikleri ile büyülemektedir.

Antik devrin ünlü başkenti Knidos Datça’da görülecek yerler arasındadır. Knidos’da eski harabeler ve tapınak kalıntıları bulunmaktadır. Muhteşem manzaraya sahip Knidos gün batımında teknelerle buraya gelen misafirleri ağırlamaktadır. Muhteşem manzarada restoranda yemekler yeniyor, içkiler yudumlanıyor, gün batımı fotoğrafları çekilmektedir.

Kekik balı ve yaş bademi ünlü olan Datça’da yapılabilecek aktivitelerden bazıları mavi tura çıkılmak, Domuz İni, Bencik, Akvaryum, Arap Mezarlığı, Sarı Liman koylarını gezmek, ata binmek, katamaran sörfü yapmak, doğa yürüyüşleri  yapmaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder